All on 4

stała proteza na implantach


All on 4© jest alternatywą dla zwykłego leczenia implantologicznego (długiego i kosztownego).
Jest to metoda stworzona z myślą o pacjentach, którzy oczekują szybkiego rezultatu. Metoda all on 4 przeznaczona jest dla bezzębnych pacjentów lub tych, których zęby nadają się do usunięcia. Polega na wszczepieniu 4 implantów, a następnie do tych implantów przykręcana jest proteza na stałe.
Specyfika tej metody pozwala na wszczepienia implantów u pacjentów nawet ze znacznym zanikiem kości i odbudowy pełnego uzębienia już w ciągu kilku godzin!

W wielu przypadkach w ciągu zaledwie 1 dnia (Kraków, Warszawa) lub kilku dni (Częstochowa, Cieszyn) od rozpoczęcia zabiegu istnieje możliwość zakończenia pracy, czyli montażu protezy stałej przykręcanej do implantów, co oznacza ze w bardzo krótkim czasie bezzębny pacjent zostaje zaopatrzony w nowe zęby na stałe! Dzięki czemu pacjent ten może normalnie wyglądać i funkcjonować.
Protezy, które montuje się zaraz po zabiegu to nowoczesne protezy wykonane z lekkich materiałów, dzięki czemu można bezpiecznie przykręcić je do "świeżo" wszczepionych implantów.
Tylko w nielicznych przypadkach (ok 10 %), u tych, u których zanik kości jest na prawdę spory, z montażem protezy na stałe trzeba poczekać ok 3 miesięcy czyli, do zakończenia procesu osteointegracji. W tym czasie oczywiście pacjent zaopatrzony jest w protezę tymczasową.

Jakie są zalety metody All on 4© ?


-natychmiastowa rehabilitacja bezzębnej żuchwy i szczęki
-brak konieczności przeszczepu kości (oszczędność czasu, pieniędzy)
-bardzo krótki czas całego zabiegu: stałe zęby w 24 godziny-Kraków, Warszawa lub kilka dni-Częstochowa, Cieszyn od rozpoczęcia zabiegu
-rozwiązanie gwarantuje naturalnie wyglądające zęby, które w 100 % przejmą funkcje i zadania tych naturalnych
-możliwość skorzystania z sedacji anestezjologicznej (Kraków) lub narkozy (Częstochowa, Warszawa)
-możliwość zastosowania szablonów chirurgicznych -co jeszcze bardziej skraca czas zabiegu i często pozwala uniknąć zakładania szwów po wszczepieniu implantów

Ile kosztuje zabieg?


Proteza stała na 4 implantach to koszt 17 000 zł - 23 000 zł, szczegóły w cenniku
Jak wyglądają pacjenci, którzy zdecydowali się na zabieg metodą all on 4? Zajrzyj do naszej galerii

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość