image description

Implant z koroną

Jaka jest cena odbudowy kompletnego zęba?


Jaka jest cena implantu zębowego i na co warto zwrócić zwrócić uwagę?

Zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia czym właściwie są implanty zębowe.

Implant zęba to nic innego jak "śrubka" , która zastępuje korzeń utraconego zęba. "Śrubka " ta wykonana jest przeważnie z tytanu, materiału biokompatybilnego, czyli obojętnego dla naszego organizmu.


Szukając informacji na temat "Ile kosztuje implant zęba" należy zwrócić uwagę, że sam implant i jego koszt najprawdopodobniej nie za bardzo się Państwu przydadzą. To, czego powinniśmy poszukać to "koszt implantu z koroną" , czyli kompletnego, nowego zęba (implant = korzeń zęba - to, czego nie widzimy, korona = korona zęba , czyli to, co widzimy w buzi).
Jest to istotne, gdyż co z tego, gdy sam implant kosztuje od ok 2 500 zł , do pełnej odbudowy zęba potrzebujemy jeszcze korony, a tutaj cena jest mniej więcej taka sama jak koszt pojedynczego implantu, co po prostych wyliczeniach daje nam minimum 5 000 zł
Należy zwrócić zatem uwagę przy wyszukiwaniu oferty, aby sugerować się ceną implant + korona (tutaj kolejna ważna sprawa, koszt korony na implancie zawsze jest wyższy od korony na zębie własnym pacjenta, dlatego przeglądając cenniki trzeba poszukać pozycji: koszt korony porcelanowej na implancie), natomiast tam, gdzie mamy w cenniku wyszczególnione kilka pozycji, np : implant, śruba gojąca, łącznik itd-musicie podliczyć wszystkie składowe (czasem i takie cenniki się pojawiają, gdzie tylko "wtajemniczeni " wiedzą co wchodzi w pełen komplet odbudowy jednego zęba). Cena jakiej możecie się spodziewać za komplet: implant+ korona (wraz z wszystkimi niezbędnymi elementami) jest to kwota minimum ok 5000 zł. Oczywiście jeżeli chodzi o górną granicę ceny może ona być dużo wyższa, tutaj ceny mogą urosnąć nawet dwukrotnie, w zależności od firmy implantologicznej oraz rodzaju korony ostatecznej montowanej na implancie: czy będzie to korona na podbudowie metalowej, na cyrkonie, na złocie czy może pełnoceramiczna...

Wśród implantów, jak i we wszystkich dziedzinach istnieją przeróżne marki, od tych bardzo tanich do tych najdroższych, wiodących światowych firm. Więcej informacji o implantach znajdziecie tutaj , a w tym miejscu znajdują się przykładowe ceny implantów i koron współpracujących z nami klinik.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość