image description


Korona jest rodzajem "czapeczki", którą zakłada się na wcześniej przygotowany - oszlifowany - ząb w celu jego odbudowy. Zęby , które najczęściej wymagają odbudowy za pomocą koron to zęby połamane, uszkodzone, przebarwione, martwe, zęby których leczenie wymagało dużej ingerencji (mówiąc prościej ubytek był bardzo duży, przez co założenie zwykłej plomby nie jest wystarczające, gdyż grozi np. złamaniem zęba lub jest wręcz niemożliwe). Korona ma za zadanie "całkowicie przykryć ząb, z każdej strony, dzięki czemu ząb taki jest chroniony, wzmocniony, a jego estetyka poprawiona.

Jednym z rodzajów koron, które dostępne są na rynku są korony cyrkonowe, a uściślając - korony porcelanowe na podbudowie cyrkonowej.

(inne to korony porcelanowe na metalu, korony porcelanowe na podbudowie ze złota czy korony pełnoporcelanowe)


Dlaczego warto je wybrać?

Aby uzyskać najlepszy i co najważniejsze naturalny wygląd odbudowanego zęba!

Tlenek cyrkonu jest koloru kości słoniowej, a jego refrakcja, czyli "umiejętność" odbijania światła jest bardo podobna do tej, którą charakteryzują się nasze zęby. Dlatego też ząb odbudowany za pomocą korony na podbudowie cyrkonowej zachowuje się tak samo jak nasz naturalny ząb, co daje NATURALNY EFEKT. Bardzo istotne jest również , iż cyrkon jest bardzo wytrzymałym materiałem, dzięki czemu można go stosować do odbudowy każdego zęba! (co np w przypadku koron pełnoceramicznych nie jest zalecane).
Korony cyrkonowe mogą być z powodzeniem stosowane do odbudowy pojedynczego zęba, w mostach protetycznych, a także jako odbudowa utraconego zęba na implancie.
Kolejnym plusem jest możliwość zastosowania cyrkonu u osób zgłaszających alergie na metal.

Jakie są koszty?

Za 1 koronę cyrkonową (porcelana na podbudowie cyrkonowej) we współpracujących z nami gabinetach/klinikach, zapłacicie od 1900 zł do 2500 zł (koszty różnią się w zależności od wyboru kliniki/gabinetu)


Koszt korony porcelanowej do odbudowy zęba na implancie jest wyższy- jest to kwota rzędu od 3000zł (+ oczywiście koszt implantu).

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość