image description

Jakie są ceny implantów w Krakowie?


Ceny implantów zębowych w poszczególnych miastach, klinikach czy gabinetach różnią się. Różnice te mogą być bardzo duże , sięgają nawet kilku tysięcy złotych (mowa o tylko 1 implancie! ) Dlaczego ceny implantów zębowych w samym Krakowie, ale i nie tylko ,są tak różne? Od czego to zależy? Ile kosztuje implant zęba w Krakowie?

Czym jest implant zębowy?

Implant zęba to nic innego jak malutka śrubka, przeważnie wykonana z materiału obojętnego dla naszego organizmu jakim jest tytan. Śrubka ta to sztuczny korzeń zęba. Do kompletnej odbudowy utraconego zęba brakuje jeszcze "samego zęba" czyli korony porcelanowej - tzn tego co widzimy w buzi jako ząb. Tak więc, po pierwsze szukając ile kosztuje implant zębowy w Krakowie lub innym mieście zwróćmy uwagę, iż cena musi zawierać implant + koronę (czasem jeszcze w cennikach wyszczególniona jest śruba gojąca oraz łącznik - gdy takie pozycje znajdziecie również te kwoty trzeba dodać, aby uzyskać kompletną cenę za odbudowę 1 zęba).

Z czego wynikają różnice w cenach implantów w poszczególnych gabinetach?

Na koszt ostateczny odbudowy 1 zęba (implant z koroną) wpływ mają:

a) koszt implantu zębowego ("śrubki", "korzenia zębowego")- tutaj ceny zależą głównie od systemu implantologicznego. Wyjaśnijmy: każdy lekarz pracuje na kilku systemach implantologicznych (używa implantów różnych firm), dlaczego? Dlatego, że różne są potrzeby pacjentów, a także rożne są możliwości finansowe pacjentów. Więc: aby lekarz miał możliwość dostosowania najodpowiedniejszego systemu implantologicznego do konkretnego przypadku, a pacjent miał wybór pomiędzy implantami "dobrymi", "bardzo dobrymi" a "świetnymi" przeważnie jest kilka opcji do wyboru.

b) rodzaju materiału z jakiego implant jest wykonany (większość ofert dot. implantów tytanowych, ale pojawiły się również implanty np. cyrkonowe)

c) koszt korony , czyli tego co widzimy w buzi- nowego zęba. W tym przypadku koszt zależy głównie od materiału z jakiego korona jest wykonana. Korony mogą być:
-porcelanowe na podbudowie metalowej
-porcelanowe na podbudowie cyrkonowej
-pełnoporcelanowe
-porcelanowe na podbudowie ze złota

d) koszt elementów łączących implant z koroną

e) koszt korony tymczasowej

f) praca lekarza , co dosłownie oznacza (chociaż nie brzmi to za dobrze) na ile zł lekarz wycenia swoją pracę

g) na cenę ma równiez wpływ lokalizacja kliniki/gabinetu
W większości przypadków duże kliniki zlokalizowane w centrach miast mają droższe produkty niż te zlokalizowane na ich obrzeżach lub w miastach ościennych

Powyżej widać więc od jak wielu składowych zależy całkowita cena implantu zębowego w Krakowie (te same składowe dotyczą oczywiście również innych miast).

W naszej ofercie znajdziecie Państwo implant z koroną w cenie 6000 zł (klinika zlokalizowana jest kilkanaście kilometrów od centrum Krakowa )Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość