image description

Jaki jest koszt korony porcelanowej?


Korony porcelanowe, jak już wspominaliśmy na naszej stronie, mogą być wykonane na podbudowie z: metalu, porcelany (pełnoporcelanowe) lub cyrkonu ( cena korony na podbudowie cyrkonowej )
Od czego zależy cena poszczególny rozwiązań i dlaczego różnice są tak duże?

Zapewne, jeżeli szukaliście już cen za różnego typu korony, to zauważyliście, że różnią się one od siebie i to znacznie. Różnice te będą tym bardziej odczuwalne, im więcej zębów pacjent ma do rekonstrukcji. Jeśli potrzebujecie odbudowy wszystkich zębów wtedy ceny za poszczególne rozwiązania różnią się nawet o kilka tysięcy złotych!

Dlaczego tak jest? Co decyduje o tak różnych cenach koron w zależności od ich podbudowy?

Wydawać się może, że głównym wpływ na cenę ma wybór materiału z jakiego dana korona jest wykonana. Jednak nie do końca tak jest...
Ne pewno najważniejszym czynnikiem decydującym o cenie koron porcelanowych jest PRACA jaką musi włożyć przede wszystkim PROTETYK w wykonanie koron.

Tańszym rozwiązaniem są korony porcelanowe na podbudowie metalowej. Są bardzo solidne i wytrzymałe. Mogą być spokojnie stosowane w całej jamie ustnej, niezależnie od miejsca. Nie wymagają aż takich nakładów pracy ze strony protetyka jak inny typ koron.
Droższe natomiast są korony na podbudowie porcelanowej- z racji materiału użytego do ich wykonania, (nie zawierają metalu-są pełnoporcelanowe), ale szczególnie z powodu ilości pracy i czasu jaki techink musi poświęcić na ich wykonanie. (Podobnie kształtuje się cena koron na cyrkonie.)

Wielu pyta, i słusznie, skoro i tak mam płacić ( i to nie mało) to czy nie lepiej zainwestować trochę więcej i wykonać wszystkie korony pełnoporcelanowe czyli estetycznie najładniejsze?
My zawsze odpowiadamy, że według nas stosowanie koron pełnoporcelanowych w całej buzi nie ma absolutnie sensu...po pierwsze zęby na podbudowie porcelanowej, owszem są bardzo ładne, wspaniale symulują naturalny uśmiech, jednak nie są tak trwałe! Nigdy więc nie polecamy, nawet gdy pacjent nalega - staramy się odwieść go od tego pomysłu, aby korony pełnoporcelanowe stosować w miejscu zębów bocznych! Nie powinno się ich w tych punktach osadzać ponieważ najzwyczajniej w świecie mogą pęknąć! Siły z jakimi muszą mierzyć się każdego dnia zęby boczne podczas żucia są zbyt duże, aby korony mogły to wytrzymać.

Po drugie, naszym skromnym zdaniem, zęby boczne i tak przecież nie będą widoczne, nawet przy szerokim uśmiechu, po co zatem płacić za nie podwójnie? Według nas korony prełnoporcelanowe świetnie pasują w miejscach najbardziej widocznych oraz narażonych na mniejsze obciążania - szczególnie od "trójki" do "trójki"

Wiadomo, że nie każdy przypadek jest taki sam i nie dla każdego takie samo rozwiązanie jest dobre, zawsze wszystkie kwestie należy omówić ze swoim lekarzem, jednak jeśli jakiś stomatolog zaproponuje Wam zrobienie "całej buzi " z koron pełnoporcelanowych sugerujemy się nad tym dobrze zastanowić...

Jeżeli potrzebujecie większej rekonstrukcji, kilku czy kilkunastu koron napiszcie do nas i poproście o kosztorys!

Gwarantujemy że ceny pozytywnie Was zaskoczą!

Jako przykład podamy cenę korony porcelanowej na podbudowie metalowej we współpracujących z nami klinikach: Cieszyn od 1300zł,
korona porcelanowa na cyrkonie: Cieszyn 1900zł, Warszawa od 1800zł
(koszty koron osadzonych na zębach własnych pacjenta)

Serdecznie zapraszamy!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość