Doskonała precyzja w implantologii

wirtualny zabieg jako przygotowanie do leczenia


Niesamowity rozwój technologii daje nam dzisiaj możliwości, o których jeszcze kilkanaście lat temu nawet nam się nie śniło. Jednym z takich innowacyjnych rozwiązań jest planowanie wszczepienia implantów z wykorzystaniem szablonów chirurgicznych

Zastosowanie nawigacji komputerowej w implantologii niesie za sobą ogromne korzyści zarówno dla lekarza jak i dla pacjenta. Jest to technologia, w której wykorzystywane są szablony służące jako matryce do bardzo precyzyjnego wszczepienia implantów. Dzięki temu lekarz może bardzo precyzyjnie zaplanować zabieg wszczepienia implantów, wybrać najodpowiedniejsze miejsca do ich wszczepienia, zwracając szczególną uwagę na bardzo istotne struktury, które występują w interesującej go okolicy, jak nerwy, korzenie zębowe, zatoki- a w tym wszystkim pomaga mu komputer.
Wykonanie szablonów jest możliwe po przeprowadzeniu diagnostyki w postaci tomografii komputerowej, wykonania wirtualnego zabiegu implantacji, pobraniu wycisków, zeskanowaniu tych wcisków - następnie przygotowywany jest szablon. Dzięki takiej precyzji lekarz przeprowadzając wirtualny zabieg wszczepienia implantów może wybrać najlepsze miejsca do implantacji, co później przeniesione jest na szablon, a następnie wprowadzone w życie podczas zabiegu. Wykorzystując tą technologię jesteśmy w stanie zminimalizować możliwość popełnienia błędu-wszelkie potencjalne błędy poprawiane są już na poziomie "wirtualnego wszczepiana implantów"

Dodatkowym "plusem" wykorzystania szablonów do implantacji w bardzo wielu przypadkach jest brak konieczności zakładania szwów po zabiegu!!

(*często, lecz nie zawsze; przy zabiegach bez wykorzystania szablonów, po wszczepieniu implantów, zawsze zakładane są szwy które wymagają ściągnięcia po ok 14 dniach)

Kolejną zaletą szablonów, oprócz oczywiście znacznego ułatwienia pracy lekarza, jest skrócony czas zabiegu! (zabieg krótszy nawet o połowę!)

Zabiegi z wykorzystaniem szablonów wykonywane są w klinice w Krakowie, w Warszawie oraz w Cieszynie!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość