image description

Ile kosztuja implanty zygomatyczne?


Implanty zygomatyczne nazywane są również implantami jarzmowymi-od miejsca ich zakotficzenia - kości jarzmowej (kości policzkowej). Są to bardzo długie implanty , mające od 3cm-5cm . Stosowane są zarówno u pacjentów potrzebujących odbudowy pojedynczych zębów jak również celu uzupełnienia bezzebnej szczęki, jednak zawsze u osób ze skrajnie dużym zanikiem kości, u których nie ma możliwości wszczepienia standardowych implantów.
Zabiegi wszczepiania implantów zygomatycznych przeprowadzne są w narkozie (znieczulenie całkowite). Koszty ostateczne wszepienia pojedynczego implantu jarzmowego zależą tak na prawdę od kilku czynników natomiast są to kwoty w granicach 8 000zl- 12 000zł

W ceu odbudowy kompletnego łuku zębowego mogą zostać zastosowane, w zależności od warunków u konkretnego pacjenta, "różne kombinacje" , to znaczy:

może zostać wszczepiony tylko jeden implant zygomatyczny + 3 standardowe impanty;

mogą zostać wszczepione 2 implanty zygomatyczne oraz 2 impanty standardowe;

mogą zostać wszczepione 4 implanty zygomatyczne

Po zabiegu wszczepineia implantów, dzięki ich wysokiej stabilizacji pierwotnej, w 99% przypadków jest możliwe natychmiastowe obciążanie implantów. Ostateczna praca może zostać oddana nie wcześniej niż po całkowitej integracji implantów z kością czy po ok 6 miesiącach.

Implanty zygomatyczne proponujemy Wam w Krakowie.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość