image description

Jakie są ceny implantów zębowych w Warszawie?


Jeżeli znaleźli się Państwo na tej stronie oznacza to, iż Wy sami lub ktoś Wam bliski potrzebuje pomocy w uzupełnieniu brakującego zęba / zębów. Najprawdopodobniej pochodzicie z Warszawy lub okolic skoro interesuje Was wykonanie implantów właśnie w tym mieście. A może mieszkacie za granicą i macie wygodne połączenie lotnicze właśnie do stolicy... Tak czy inaczej , jeżeli już zaczęliście szukać lub za chwilę dopiero zaczniecie, zdacie sobie sprawę jak różne mogą być ceny implantów zębowych w Warszawie, ale również w całym kraju. Z czego wynikają te różnice? Którą klinikę wybrać ?

Poniżej postaramy się to wyjaśnić, ale zacznijmy od krótkiego przypomnienia czym właściwie są implanty zębowe.


Implant zęba to nic innego jak "śrubka" , która zastępuje korzeń utraconego zęba. "Śrubka " ta wykonana jest przeważnie z tytanu, materiału biokompatybilnego, czyli obojętnego dla naszego organizmu. Jednak sama ta "śrubka" nie wystarczy,aby odbudować utracony ząb; potrzebna jest jeszcze korona-czyli ząb, który widzimy w buzi. Tak więc pierwsza ważna informacja: trzeba szukać ceny która obejmuje implant + koronę na tym implancie.

Koszt implantów zębowych w Warszawie często przewyższa 7000zł (tutaj warto sprawdzić czy cena proponowana jest ceną całkowitą) a może sięgać nawet do ponad 10000zł!

Z czego wynikają takie różnice cen implantów w Warszawie:

1) w różnych gabinetach proponowane są implanty różnych firm, których ceny oczywiście się różnią. Większość lekarzy współpracuje z kilkoma firmami implantologicznymi, z 2 głównych powodów:
- implanty dobierane są indywidualnie (dlatego tak ważna jest wizyta konsultacyjna) oraz
- implanty różnych firm występują w różnych cenach, dlatego również pacjent ma wybór jeżeli chodzi o kwestie finansowe

2) materiału z jakiego implant jest wykonany (przeważnie implanty są tytanowe, jednak występują również inne jak np cyrkonowe)

3) materiału z jakiego wykonana jest korona (tutaj mogą to być korony porcelanowe na metalu, na cyrkonie, korony pełnoporcelanowe lub na podbudowie ze złota)

4) kosztu pracy lekarza (czyli dosłownie mówiąc za ile lekarz jest w stanie implant wszczepić)

5) lokalizacja kliniki/gabinetu : niestety tak to już jest że usługi w centrum miasta są droższe od tych zlokalizowanych na przedmieściach lub w miastach ościennych

Te wszystkie elementy mają bardzo istotny wpływ na cenę implantu w Warszawie ( koszt ostateczny implantu z koroną), a różnice mogą wynosić tutaj kilka tysięcy złotych! ( i mowa tutaj o 1 zębie, łatwo więc policzyć jakie różnice mogą się pojawić przy odbudowie większej ilości braków...)

Nasza propozycja: Implant z koroną:


od 5 400 zł Warszawa (Michałowice, Żyrardów)


Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość