image description

Jakie są koszty zastosowania metody all on 4 i protezy stałej?


All on 4© jest techniką stosunkowo nową, więc nie w każdym gabinecie stomatologicznym się ją stosuje. Jednakże zarówno w Polsce i jak i w Europie istnieje już wiele klinik, które proponują stała protezę na implantach metoda All on 4© . W Europie można je znaleźć np w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Słowacji, na Węgrzech, a nawet w Rumunii.
Szukając All on 4© w Polsce również długo nie trzeba się męczyć, wystarczy popatrzeć na mapę i na pewno we wszystkich większych miastach jest ktoś, kto się tym zajmuje. Począwszy od Gdańska, poprzez Warszawę, Wrocław, Kraków, Katowice itp

Jakie są ceny zabiegu All on 4© ?

Jak we wszystkich dziedzinach, ceny mogą być bardzo różne. Za granicą ceny zaczynają się od ok. 5 000 euro w Budapeszcie, 6000 euro w Barcelonie i Rzymie, poprzez 9 000 funtów w Londynie.
Również w Polsce rozbieżność cen jest znaczna, najwięcej oczywiście kosztuje wykonanie protezy na stale z zastosowaniem metody All on 4© w Warszawie: 25 000 – 39 000 (cena za 1 luk zębowy!). Inne miasta jak Łódź, Gdańsk, Katowice, Wrocław oferują zabieg za cenę od mniej więcej 22 000 - 24 000 tys zł.(również za 1 łuk).
Oczywiście wszystkie ceny są "OD" wiec jak się później może okazać w praktyce dolna granica ceny czyli ta "od" jest rzadko spotykana.
Trzeba również zauważyć ze wiele klinik po prostu ceny nie podaje, informują natomiast,
ze ta ustalana jest indywidualnie na wizycie konsultacyjnej. To prawda,ze każdy przypadek jest inny, ale jeśli nawet orientacyjna granica ceny nie jest podana, to aż strach się bać co możemy usłyszeć...
Musimy pamiętać, ze do większości kosztów proponowanych przez kliniki zarówno w Polsce jak i za granicą trzeba będzie doliczyć koszty dojazdu/lotu oraz pobytu w hotelu. Ważna informacja, na którą warto również zwrócić uwagę jest fakt, że bardzo mało klinik
proponuje natychmiastowe założenie protezy na stałe. Zdecydowana większość decyduje się na złożenie protezy TYMCZASOWEJ, a dopiero po 3-6 mies, czyli po pełnym zagojeniu kości, trzeba wrócić i wtedy dopiero zakładana jest docelowa stała proteza. Dzieje się tak dlatego,że w Polsce bardzo niewielu protetyków jest w stanie wykonać protezę stałą , dlatego praca często wysyłana jest za granicę, a pacjent po kilku miesiącach musi znowu wrócić do kliniki co generuje dodatkowe koszty związane z transportem oraz zakwaterowaniem.

Co my proponujemy?Za cenę 17 000 zł - 23 000 zł oferujemy zabieg metoda All on 4©

Za cenę 21 500 zł - 26 000 zł oferujemy zabieg metoda All on 6©

(podane ceny dotyczą 1 łuku zębowego)

U wielu pacjentów istnieje możliwość założenia od razu protezy na stałe, więc u każdego pacjenta, u którego zanik tkanki kostnej nie jest skrajnie duży w ciągu max 24h (Kraków, Warszawa) lub ok 72h (Częstochowa, Cieszyn,) zakładamy stałą protezę (przykręcaną do implantów).


Co zawiera cena:-wszczepienie implantów (4 lub 6 )
-protezę tymczasową (jeżeli jest konieczna)
-protezę na stałe
-konsultacja przed zabiegiem
-kontrola po zabiegu
-nocleg w hotelu (dla pacjentów z daleka, max 3 noclegi, *nie dot. Warszawy)

Nie jesteś do końca przekonany, czy warto skorzystać z naszej oferty?
Zapraszamy na bezpłatne konsultacje!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość