image description

W jaki sposób można odbudować brakuącego zęba?


Odbudowa pojedynczego braku zębowego jest możliwa na dwa sposoby:
za pomocą implantu zębowego i montowanej na nim korony oraz przy pomocy mostu porcelanowego.

Który sposób jest lepszy? Który jest tańszy? ile trwa leczenie? Co wybrać?


Jeżeli nie ma przeciwwskazań do implantacji, przewaga implantu nad mostem porcelanowym jest duża.

Początkowo rozważając temat rzuca nam się w oczy 1 zasadnicza różnica: cena, która już na wstępie "faworyzuje" most porcelanowy. Jednak myśląc długofalowo, implant zębowy jest korzystniejszym rozwiązaniem.

przedstawiamy jak wygląda implant zębowy

Jaka jest przewaga implantu nad mostem porcelanowym?


- nie naruszamy sąsiednich zębów (w celu wszczepienia implantów nie ma potrzeby " dotykania " innych zębów (założenie mostu porcelanowego wymaga oszlifowania sąsiednich , zdrowych zębów)

-unikamy zaniku kości
(brak nawet pojedynczego zęba prowadzi do zaniku kości, który jest bardzo niekorzystny dla naszego organizmu; natomiast wszczepiając implant odbudowujemy korzeń utraconego zęba, który stymulując tkankę kostną zapobiega jej zanikowi).

-wszczepiony implant może zostać wykorzystany w przyszłości jako filar do wielu rozwiązań umożliwiających odbudowę utraconych zębów

- z medycznego punktu widzenia jest to najlepsza metoda odbudowy brakujących zębów

Jedynym "minusem" jeśli tak go można nazwać, jest cena. Wszczepienie 1 implantu i wykonanie na nim korony porcelanowej jest kosztem mniej więcej dwukrotnie wyższy niż odbudowa ubytku za pomocą mostu porcelanowego 3 punktowego (aby odbudować brak 1 zęba trzeba oszlifować dwa sąsiednie i założyć na nie most 3-punktowy-gdzie zewnętrzne punkty oparte są na oszlifowanych, zdrowych zębach pacjenta, a trzeci punkt - pomiędzy nimi, to odbudowany, brakujący ząb).


przedstawiamy jak wygląda most porcelanowy

Czas leczenia:

Odbudowa zęba poprzez wszczepienie implantu i wykonanie na nim korony porcelanowej to leczenie, które na pewno musi odbyć się etapowo: 1 etap to wszczepienie implantu, natomiast 2 etap może rozpocząć się po okresie 3-6 miesięcy od momentu wszczepienia implantu (po okresie pełnej integracji implantu z kością).

Odbudowa braku przy pomocy mostu porcelanowego to okres około 7- 10 dni roboczych.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość