image description

Czym jest diagnostyka cyfrowa i co nam daje?


Diagnostyka cyfrowa to nic innego jak badanie o nazwie tomografia komputerowa. Dzięki niej można zobaczyć trójwymiarowy obraz interesujących nas obszarów (w przypadku implantologii jest to kość, zatoki, ale także wszelkie struktóry, które znajdują się blisko obszaru w jakim mają zostać wszczepione implanty, a są dla lekarza bardzo istotne, jak np zatoki, nerwy, korzenie zębowe).
Rozwój technologii w czasach obecnych pozwala na wręcz idealną implantację, dzięki badaniom poprzedzającym zabieg, ustalana jest ilość kości, jej wymiary (szerokość, wysokość), rozmieszczenie, ale również bliskość najważniejszych struktur anatomicznych jak nerwy czy korzenie zębowe. Cyfrowa diagnostyka umożliwia wszczepienie implantów w najbardziej optymalnych lokalizacjach-po analizie badania lekarz podejmuje decyję, w których miejscach wszczepić implanty, aby osiągnąć najlepszy efekt pod względem funkcjonalnym a także estetycznym.
Staranne zaplanowanie leczenia skraca czas jaki pacjnet musi spędzić w gabinecie stomatologicznym, zwiększa bezpieczeństwo zabiegu: unikamy uszkodzeń istotnych struktur anatomicznych, ułatwia planowanie leczenia, umożliwia dokładniejsze oszacowanie kosztów zabiegu.
Tomografia komputerowa doskonale sprawdza się przy planowaniu zabiegów w okolicach zatok szczękowych- pozwala określić ich budowę i wykryć ewentualne nieprawidłowości.

Diagnostyka cyforwa jest dostępna we współpracującch z nami klinikach: w Krakowie, Warszawie: Michałowice, Żyrardów oraz w Ciesznie!
Każda z klinik zaopatrzona jest w tomograf komputerowy, co pozwala na wykonanie badania na miejscu, podczas wizyty konsultacyjnej.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość