image description

protezy natychmiastowe stałe na implantach
Warszawa, Cieszyn, Kraków


Protezy stałe, natychmiastowe, jak sama nazwa sugeruje, są to protezy, które zakłada się na stałe natychmiast po zabiegu wszczepienia implantów. Co ważne, protezy są przykręcane do implantów, a więc są zakładane na stałe-pacjent sam nie musi i nie może takiej protezy ściągnąć. Pozwala na to ich lekka konstrukcja (nie są wykonane z porcelany), dzięki której istnieje możliwość obciążenia nimi implantów bez konieczności czekania na ich pełna integrację (zrośnięcie się) z kością. Aby taki zabieg był możliwy , stan kości pacjenta musi być wystarczająco dobry.

Jak wygląda leczenie?

Dokładny plan leczenia oraz jego czas zawsze musi zostać ustalony z lekarzem podczas wizyty konsultacyjnej. O możliwościach jakie mamy decyduje w głównej mierze stan kości pacjenta ( ten kontrolujemy wykonując tomografię komputerową). Jeżeli jest on wystarczająco dobry zabiegi mogą zostać przeprowadzone już w ciągu zaledwie 24 godzin! Wtedy: lekarz usuwa zęby, jeżeli są jeszcze jakieś do usunięcia, wszczepiane są implanty (zabieg wszczepienia implantów można skrócić o połowę stosując SZABLONY CHIRURGICZNE , a w następnych godzinach przygotowywana jest specjalna proteza , która zostanie założona najpóźniej następnego dnia po zabiegu.

Zaletą takiego rozwiązania jest:

-ekspresowa rehabilitacja bezzębnej szczęki lub żuchwy
-potrzeba wszczepienia tylko 4 implantów
-natychmiastowy efekt (nowe stałe uzebienie w 1 dzień!)
-cena ( w porównianiu do standardowych mostów porcelanowych na implantach)
-możliwość zmiany rozwiązania protetycznego juz po kilku miesiącach (po pełnej intgracji implantów z kością pacjent może zmienić protezę stałą na inne rozwiązanie)

Dla kogo?

Protezy natychmiastowe przeznaczone są dla pacjentów z całkowitym bezzębiem lub tych których zęby muszą zostać usunięte (służą do odbudowy pełnych łuków zębowych) Jest to dobry sposób odbudowy uzębiania dla osób szukających szybkiego efektu.

Czy u każdego można zastosować takie leczenie ?

Do leczenie nie kwalifikują się pacjenci, którzy chcą odbudować częściowe braki zębów (metodą ta uzupelnie się pełne łuki zębowe, przeważnie jest to 12 zębów), nie wykonuje się zabiegów u pacjentów w trakcie radio i chemioterapii. Pozostałe schorzenia nie stanowią przeciwwskazań bezwzglednych, każdorazowo sytuacja jest oceniana indywidualnie.

Gdzie?

Na zabiegi zapraszmy do Krakowa, Warszawy oraz Cieszyna.

Cena?

Proteza natychmiastowa , stała na 4 implantach to koszt 21 000zł- 25 000 zł , szczegóły w CENNIKU

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość