Wirtualne pobieranie wycisków


Pobranie wycisków jest jednym z etapów rekonstrukcji uzębienia. Wyciski pobierane są w celu przygotowania pracy protetycznej. Ten etap leczenia występuje zarówno przy odbudowach pojedynczych zębów, jak i rekonstrukcjach totalnych uzębienia tzw "od zera".
Bardzo często standardowe pobranie wycisków z użyciem łyżek i masy wyciskowej nie jest zbyt przyjemne dla pacjenta, u wielu prowokuje odruch wymiotny, części pacjentów bardzo trudno jest pobrać wyciski-ciężko jest im wytrzymać kilkadziesiąt sekund z łyżką wyciskową w buzi.
Obecnie, z dnia na dzień, nasz świat staje się coraz bardziej skomputeryzowany i jak w bardzo wielu dziedzinach tutaj również technologia wychodzi nam na przeciw, dlaczego więc nie skorzystać z jej najnowszych wynalazków?

Standardowe pobieranie wycisków, z użyciem łyżek i masy wyciskowej coraz częściej zastępuje skaner wewnątrzustny.

Najnowocześniejszy sprzęt pozwala na:

- wyeliminowanie dotychczas stosowanych łyżek i masy wyciskowej,

-pobranie wycisków szybko, bardzo dokładnie i nieinwazyjnie

-podnosi poczucie komfortu pacjenta

- zwiększa dokładność wykonania ,

- skraca czas leczenia

Wyciski pobrane wirtualnie są od razu widoczne na monitorze komputera podłączonego do skanera, w naturalnych kolorach, a chwilę później można je już wysłać do laboratorium protetycznego, gdzie właściwie od razu protetyk może rozpocząć swoją pracę.
Zastosowanie skanera wewnątrzustnego pozwala na szybka i płynną współpracę lekarza z laboratorium, protetyk może od razu skontaktować się ze stomatologiem dzięki funkcji wbudowanego czatu.
Do skanu można dołączyć zdjęcia pacjenta oraz informacje o kolorze i wybranym materiale z jakiego praca ma być wykonana, w tym samym momencie można również uzgodnić termin oddania pracy.

Ta nowoczesna forma pobierania wycisków dostępna jest we współpracujących z nami klinikach, więc jeżeli masz problem z odruchem wymiotnym lub po prostu chcesz skorzystać z najnowocześniejszej technologii zapraszamy!


Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Wyślij wiadomość